Kontaktu forma
Pamatkonts
Magnetiq Bank nodrošina iespēju privātpersonai, kas ir ES rezidents, kā arī personai, kurai ir tiesības uzturēties Latvijā saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem, kā arī personai, kurai nav uzturēšanās atļaujas, bet kuras izraidīšana no Latvijas atbilstoši LR normatīvajiem aktiem nav iespējama, atvērt un lietot maksājumu kontu ar pamatfunkcijām –pamatkontu.
- Pamatkonta ietvaros klienti saņem šādus pakalpojumus EUR valūtā:
- Norēķinu konta atvēršanu, apkalpošanu un slēgšanu;
- Naudas līdzekļu ieskaitīšanu kontā;
- Skaidras naudas izmaksu no konta Bankas darba laika ietvaros Klientu apkalpošanas centrā;
- Internetbankas pieslēgšanu un lietošanu;
- Maksājumu saņemšanu un maksājumu veikšanu Internetbankā (SEPA maksājumi EEZ valstu ietvaros);
- Informatīvo SMS pieslēgšanu.
Lai atvērtu un piekļūtu pamatkontam, papildus pakalpojumu pieslēgšana nav obligāta.
Klientam, kurš vēlas atvērt pamatkontu un noformēt tam pieejamos papildpakalpojumus, jāiesniedz Magnetiq Bank Klientu apkalpošanas centrā parakstīts pieteikums pamatkonta atvēršanai, kurā ir ietverts apliecinājums, ka klientam nav atvērts maksājuma konts vai pamatkonts citā bankā, kura sniedz maksājumu pakalpojumus Latvijā, un pārējos dokumentus, saskaņā ar Bankas Vispārējiem darījuma noteikumiem.
Iesniegto pamatkonta pieteikumu un tam pievienotos dokumentus Banka izskata 10 darba dienu laikā. Pamatkonta atvēršana var tikt atteikta, un Banka ir tiesīga vienpusēji izbeigt Līgumu par Bankas pakalpojumu sniegšanu Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā noteiktajos gadījumos.
Automātiskā informācijas apmaiņa par finanšu kontiem (OECD CRS)
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) Globālais standarts OECD CRS (Common Reporting Standard) automātiskās informācijas apmaiņai par finanšu kontiem.
Latvija ir pievienojusies OECD CRS standarta ieviesēju grupai un, lai nodrošinātu tiesību aktu prasību izpildi, Magnetiq Bank veic ziņošanai pakļauto Klientu datu apstrādi un ziņo par Klientu kontiem Valsts ieņēmumu dienestam.
Valstu saraksts, kuru nodokļu rezidenti ir pakļauti OECD CRS standarta ziņošanas prasībām tiek periodiski papildināts un tas ir atrodams: Ministru kabineta noteikumos Nr.20 “Kārtība, kādā finanšu iestāde izpilda finanšu kontu pienācīgas pārbaudes procedūras un sniedz Valsts ieņēmumu dienestam informāciju par finanšu kontiem”.
Informējam, ka prasība sniegt informāciju par Klientu kontiem nav attiecināma uz Klientiem – fiziskām un juridiskām personām, kas ir Latvijas Republikas nodokļu maksātāji.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā papildus informāciju Jūs varat saņemt, sazinoties ar Banku rakstiski, izmantojot Internetbanku.
Papildinformācija:
Valsts garantēto
noguldījumu aizsardzība
Noguldījumu drošību garantē noguldījumu garantiju sistēma, kas izveidota saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu.
Vairāk par valsts garantēto noguldījumu aizsardzību aicinām lasīt mūsu mājaslapas sadaļā “Noguldījumi”.
SEPA – vienotā eiro maksājumu telpa
Single Euro Payments Area (SEPA) ļauj visiem patērētājiem, uzņēmumiem un valsts iestādēm neatkarīgi no tā, kurā Eiropas valstī tie atrastos, veikt un saņemt eiro maksājumus gan starp valstīm, gan vienas valsts ietvaros saskaņā ar vieniem un tiem pašiem nosacījumiem, tiesībām un pienākumiem.
SEPA paredz maksāšanas līdzekļu (SEPA kredītu pārvedumi, SEPA karšu maksājumi un SEPA tiešā debeta maksājumi) izpildes vienādošanu Eiropā, nosakot, ka nacionālie un pārrobežu eiro maksājumi tiek veikti vienlīdz ātri, droši un vienkārši.
SEPA maksājumu standarti:
- maksājuma valūta – eiro;
- saņēmēja kontam jābūt IBAN formātā;
- jābūt norādītam saņēmēja bankas identifikācijas (SWIFT/BIC) kodam;
- maksājuma iesniedzējs maksā tikai savas bankas noteikto komisijas naudu (to sedz dalīti);
- saņēmēja bankas un saņēmēja rekvizītiem ir jābūt korektiem;
- maksājums tiek sūtīts uz Eiropas Savienības dalībvalsts banku, kā arī uz Īslandi, Lihtenšteinu, Monako, Norvēģiju vai Šveici.
Kredītu reģistrs
Latvijas Bankas Kredītu reģistrs – valsts informācijas sistēma. Tās pārzinis Latvijas Banka, kura vāc, uzkrāj un glabā ziņas par Kredītu reģistra dalībnieku un ierobežotu Kredītu reģistra dalībnieku klientiem un klientu galviniekiem, viņu saistībām un to izpildes gaitu.
Sākot ar 2012. gada 1. decembri Kredītu reģistra darbību regulē:
- ‘’Kredītu reģistra likums’’;
- ‘’Kredītu reģistra noteikumi’’;
- ‘’Noteikumi par elektronisko informācijas apmaiņu ar Latvijas Banku’’.
Kredītu reģistrā iekļautajām ziņām ir informatīvs raksturs, un tās nepierāda klienta un klienta galvinieka saistību un to pārkāpumu esamību vai neesamību.
Ar detalizētāku informāciju var iepazīties Latvijas Bankas interneta vietnē.
Vienotie fizisko personu norēķinu kontu maiņas principi
Vienotie principi ir izstrādāti, pamatojoties uz Eiropas banku sektora komitejas izstrādātājiem Vienotajiem kontu maiņas principiem, to ieviešanu un izpildi Latvijā koordinē Finanšu nozares asociācija. Vienoto principu uzdevums ir nodrošināt, lai banku klientiem – fiziskām personām – norēķinu konta maiņa nebūtu apgrūtinoša un lai to neierobežotu nevajadzīga kavēšanās vai banku nepietiekams atbalsts, kā arī paaugstināt klientu informētību par kontu maiņas pakalpojumiem.
Informācija par fizisko personu norēķinu kontu maiņas kārtību un dokumentu paraugiem, pieejama dokumentos:
Vairāk informācijas meklējiet Finanšu nozares asociācijas interneta vietnē.
Zini savu klientu
Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršana
Viena no Magnetiq Bank prioritātēm ir Bankas un tās Klientu lietišķās reputācijas saglabāšanas nodrošināšana un aizsardzība, nepieļaujot Bankas iesaistīšanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas procesā. Tādēļ Bankā pastāvīgi tiek veiktas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas aktivitātes, kas nodrošina Klientu kontu operāciju veikšanas kārtības atbilstību gan saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvo aktu, gan starptautisko standartu prasībām šajā jomā.
Vairāk informācijas sadaļā Zini savu klientu
Kāda ir aizsardzība?
Klientu interešu aizsardzība notiek saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu, Finanšu instrumentu tirgus direktīvu 2014/65/EU (MiFID II) un Finanšu instrumentu tirgus regulu Nr. 600/2014 (MiFIR).
Vairāk informācijas mājaslapas sadaļā Ieguldītāju interešu aizsardzība