Magnetiq Bank: normatīvo aktu izmaiņu ietekme uz segregētajiem kontiem 2025. gadā
15.10.2024.
  • Ievads: mainīgā normatīvā vide
  • Kas ir segregētais konts
  • Kāpēc jaunais ECB regulējums ir būtisks ENI un MI
  • Magnetiq Bank segregētais konts – risinājums, kas pielāgots FinTech
  • Kāpēc izvēlēties AS Magnetiq Bank?

Ievads: mainīga normatīvā vide

FinTech industrija turpina dinamiski attīstīties, un normatīvās prasības kļūst arvien stingrākas. Sākot ar 2025. gada aprīli, Eiropas valstu Centrālās bankas nodrošinās Elektroniskās naudas iestādēm (ENI) un Maksājumu iestādēm (MI) tiešo pieeju maksājumu sistēmām (ar nolūku veikt tūlītējos kredīta pārvedumus). Bet tajā pašā laikā neļaus Elektroniskās naudas iestādēm (ENI) un Maksājumu iestādēm (MI) glabāt savu klientu līdzekļus nacionālajās centrālajās bankās ilgāk, kā nepieciešams tekošo maksājumu izpildei. Šīs izmaiņas nozīmē, ka visiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem (MPS), kas nav kredītiestādes, jānodrošina savu līdzekļu šķirta turēšana no savu klientu līdzekļiem komercbankās, atrodot uzticamu un atbilstošu partneri.

Kas ir segregētais konts

Segregētais konts ir finanšu konts, kas paredzēts klientu līdzekļu glabāšanai atsevišķi no iestādes saimnieciskās darbības līdzekļiem, aizsargājot tos finanšu nestabilitātes vai maksātnespējas gadījumā. Šī juridiskā prasība palīdz saglabāt klientu uzticību un nodrošina normatīvo atbilstību. FinTech uzņēmumiem, īpaši ENI un MI, segregētie konti ir būtiski, lai aizsargātu klientu naudu un izpildītu Eiropas Savienības un Eiropas Centrālās banks (ECB) vadlīnijas.

Kāpēc jaunais ECB regulējums ir būtisks ENI un MI

Atbilstoši jaunajiem regulējumiem ENI un MI varēs atvērt naudas kontu Eiropas Savienības valstu Centrālajās bankās ar mērķi nodrošināt saviem klientiem pilnvērtīgu pakalpojumu, apkalpojot tūlītējos kredīta pārvedumus, bet nevarēs paļauties uz nacionālajām centrālajām bankām līdzekļu šķirtas turēšanas nodrošināšanai. Jaunais ECB regulējums rada spiedienu FinTech uzņēmumiem atrast piemērotus pakalpojumus komercbankās, jo, kā atzīst ECB, komercbankas mēdz nepamatoti izvairīties no segregēto kontu atvēršanas. Laicīgi nereaģējot, var rasties neatbilstība, potenciālas darbības pārtraukšanas un klientu uzticības zaudēšanas risks. Tādēļ ECB paredz, ka komercbankām būs motivēti jāpamato atteikumi atvērt segregētos kontus ENI un MI.

Magnetiq Bank segregētais konts – risinājums, kas pielāgots FinTech

Magnetiq Bank jau daudzus gadus piedāvā specializētus pakalpojumus FinTech uzņēmumiem un ir gatavs palīdzēt ENI un MI izpildīt likumdošanas prasības.

  • Segregētie konti pilnībā atbilst ECB regulējumiem, nodrošinot, ka uzņēmums var turpināt darboties bez traucējumiem.
  • MPS klientu līdzekļi tiek glabāti atsevišķi no pārējo bankas klientu līdzekļiem, tos pārvaldot saskaņā ar MPS instrukcijām.
  • Iespēja MPS izvietot naudas līdzekļus no segregētā konta uz nakts depozītiem (overnight) vai depozītiem līdz 1 gadam saskaņā ar ES likumdošanu.
  • Iespēja izmantot Magnetiq Bank brokeru pakalpojumus, izvietojot MPS klientu līdzekļus drošajos finanšu instrumentos saskaņā ar ES likumdošanu.
  • Uzlabota API integrācija – Banking-as-a-Service (BaaS) platforma piedāvā API integrāciju, automatizējot finanšu darbplūsmas un nodrošinot atbilstību.

Kāpēc izvēlēties Magnetiq Bank

Magnetiq Bank jau daudzus gadus ir vadošais banku partneris FinTech uzņēmumiem. Lūk, kāpēc ENI un MI būtu jāizvēlas mūs:

  • Apliecināta pieredze: specializējamies banku risinājumu nodrošināšanā FinTech uzņēmumiem.
  • Normatīvo aktu zināšanas: ir padziļināta izpratne par ECB un ES regulām, nodrošinot, ka bizness saglabā atbilstību prasībām.
  • Visaptveroši risinājumi: pakalpojumi aptver visas uzņēmuma vajadzības no segregētajiem kontiem līdz valūtas maiņai un maksājumu apstrādei.

Izvēloties Magnetiq Bank, jūs nodrošināsiet savlaicīgu atbilstību un piekļuvi plašam pakalpojumu klāstam, kas atbalsta uzņēmuma izaugsmi un optimizē darbības. Magnetiq Bank saprot unikālos izaicinājumus, ar kuriem saskaras FinTech uzņēmumi, un esam gatavi palīdzēt jums ievērot likumdošanas prasības.